Fethiye oraz odległe od niego o 14 km Ölüdeniz są doskonałą bazą wypadową dającą możliwość odkrycia piękna tych miejscowości jak i dalszych zakątków tego regionu Turcji. W swojej ofercie mamy przygotowanych szereg wycieczek podczas których można zobaczyć zarówno zatoki i wyspy w zachodniej części Morza Śródziemnego obok Fethiye oraz Błękitną Lagunę, Dolinę Motyli podczas rejsu Ölüdeniz.


Fethiye

Fethiye to malowniczy kurort położony w zatoce u podnóży góry Babadağ charakteryzujący się złocistymi plażami, ciepłym, błękitnym morzem. W samym mieście Fethiye można podziwiać jońskie kolumny, twierdze krzyżacką czy rzymski teatr. Fethiye z całą pewnością można uznać za miasto reprezentujące Wybrzeże Licyjskie, gdyż to tutaj zachowały się najliczniejsze, wykute w skałach grobowce dawnych władców, które wznoszą się na zboczu wzgórza. To tutaj też ma początek pieszy szlak turystyczny wiodący przez góry Taurus.


Oludeniz

Ölüdeniz to wypoczynkowa miejscowość niedaleko Fethiye , ze słynną Błękitną Laguną, piaszczystą plażą otoczoną lasem i panującym tam spokojem, położona w zatoczce zupełnie niewidocznej od strony morza. Ölüdeniz to jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania paralotniarstwa. Oludeniz to inaczej martwe morze, czyli laguna odcięta od morza językiem złocistego piasku. Szczególnie pięknie wygląda z lotu ptaka. Wstęp do Oludeniz jest płatny oraz ograniczony zasadami ze względu iż jest to obszar natury chronionej.


Wąwóz Saklikent

Niedaleko od Fethiye znajduje się najpiękniejszy turecki wąwóz, w którym kręcony był film Indiana Jones – Saklikent Kanion, stromy i wąski, sięgający 18km w głąb gór Akdağlar, gdzie nawet latem płynie zimna i rwąca woda a promienie słońca rzadko tam dochodzą. Wąwóz Saklikent zwiedza się pieszo po drewnianych kładkach, brodząc czasami w wodzie do pasa.


Tlos Saklikent

Podczas wycieczki z nami „Tlos Saklikent” odwiedzicie również oddalone od Fethiye o około 25km najstarsze i najważniejsze starożytne miasto Licji – Tlos, znane między innymi z kutych w skałach grobowców licyjskich.  Mitologiczna przeszłość Tlos związana jest z latającym rumakiem Pegazem i jego herosem Bellerofonem, a jeden z grobowców w iście królewskim stylu poświęcony jest właśnie temu bohaterowi. Większość ruin teatru, akropolu, bazyliki, świątyni  i grobowców które można zobaczyć pochodzi z II wieku n.e., kiedy to Tlos przechodziło lata swojej świetności. Uroku dodają winoroślą wplecione w budynki, gdyż okoliczne tereny licznie wypełniają pole uprawne anyżu z których produkuje się słynna wódkę anyżową – rakı, oraz sady drzew granatu.

Wycieczki w tym regionie