Nurkowanie w Side


Bazy nurkowe w Side

nurkowanie side.jpeg

Side to dobre miejsce wypadowe na nurkowanie, jest tu wiele hoteli i pensjonatów zlokalizowanych blisko portu i baz nurkowych. Można tu odbyć jednodniowe nurkowanie nawet dla amatorów. Jeśli natomiast posiadasz certyfikat nurkowy PADI lub CMAS to może zanurkować głębiej. Wystarczy że na nurkowanie weźmiesz ze sobą zwój certyfikat a będziesz mógł zanurkować na głębokości określone w twoich dokumentach. Oczywiście będzie ci towarzyszył nurek przewodnik.

 

Co można zobaczyć w Side pod wodą

 nurkowanie side 3.jpg


Najpopularniejszym miejscem na nurkowanie w Side jest tzw. Muzeum. Sztucznie skonstruowane i zaplanowane aby było ciekawie pod wodą. To największe podwodne muzeum na świecie. Jak na starożytne miasto Side przystało więc w owym Muzem zobaczycie zatopione antyczne kolumny i posągi. Ale też i postacie historyczne związane z historią Turcji, sceny wojenne, derwisze. Pod woda możecie spotkać nawet morską syrenę czy Posejdona. Woda w Morzu Śródziemnym jest na tyle krystalicznie czysta, że naprawdę poczujemy pod wodą nieco historii nurkując pośród tych elementów. Oczywiście przepiękna flora i fauna Morza Śródziemnego to też gratka dla miłośników przeróżnych gatunków ryb. Jeśli chcecie zanurkować w Muzeum w Side skontaktujcie się z nami w celu rezerwacji miejsc.

 

Kursy nurkowe

nurkowanie side 4.jpg

Dla tych co chcą zrobić początkowy kurs nurkowania w Side jest organizowany kurs trzydniowy. Po ukończeniu takiego kursu otrzymuje się certyfikat PADI lub CMAS – trzeba wcześniej określić o który certyfikat chcemy się ubiegać. Można zakupić taki kurs w cenie ok. 450€.

Są też kursy nurkowe dla zaawansowanych na poziomach OW diver czy master. W zależności od certyfikatu godziny nurkowe ustalane są indywidualnie, jak również i cena. 

Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj