Pogoda w Side latem i zimą, miesiąc po miesiącu


Poniżej znajdziecie informacje, jakie temperatury panują latem w Turcji, a jak wygląda zima, czy w Side pada deszcz i kiedy. Jaki klimat panuje w Side.


Pogoda w styczniu w Side

To środek zimy w Turcji. Chociaż Side znajduje się nad morzem w strefie klimatu morskiego, więc o typowej zimie jaką znamy z Polski nie ma mowy. Średnia temperatura w styczniu w Side to 12-15 stopni w ciągu dnia i 5 stopni w nocy

Przeciętna temperatura wody w Side to 15-18 stopni, Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 4 do 5.

W styczniu pogoda jest jesienna, trochę słońca ale też sporo deszczu. Na tydzień pobytu możemy spodziewać się 2-3 dni deszczowych. Deszcz czasem intensywny, czasem bardzo lekki kapuśniaczek.

Zaletą jest brak dużej ilości turystów, więc jest możliwość spokojnego wypoczynku. Polecamy zabrać cieplejsze ubrania, parasol, szalik i czapkę.


Pogoda w lutym w Side

Średnia temperatura w styczniu w Side to 15-17 stopni w ciągu dnia i 9 stopni w nocy

Przeciętna temperatura wody w SIde to 18 stopni, Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 9

W lutym pogoda zaczyna już być typowo wiosenna, więcej słońca niż deszczu. Można już się opalać nie czując uciążliwego gorąca. Piasek jest przyjemnie ciepły. Dojrzewają już truskawki, które można kupić na lokalnych bazarach. Zaletą jest brak dużej ilości turystów, więc jest możliwość spokojnego wypoczynku. Polecamy zabrać cieplejsze ubrania jak na wiosnę.


Pogoda w marcu w Side

Średnia temperatura 18-22 stopnie w ciągu dnia i 10-12 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 18/20 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 11. Pogoda jest typowo wiosenna dużo słońca, coraz mniej deszczu. Deszcz sporadyczny przelotny. W marcu jeszcze jest mało turystów więc można spokojnie wypocząć. Polecamy zabrać wiosenną kurtkę.


Pogoda w kwietniu w Side

W kwietniu w Turcji rozpoczyna się już lato. Średnia temperatura 22-28 stopnie w ciągu dnia i 12-15w nocy. W ciągu dnia można chodzić w bluzce z krótkim rękawem ale wieczorem będzie potrzebny jeszcze lekki sweterek.

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 22 stopnie. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 12. Pogoda jest iście wiosenna przechodząca w drugiej połowie kwietnia w letnią, deszcz sporadycznie. Polecamy zabrać sweter i bluzę na chłodniejsze wieczory.


Pogoda w maju w Side

Rozpoczęło się przyjemne lato. Średnia temperatura 25-30 stopnie w ciągu dnia i 18-20 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 24 stopnie. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 12. Pogoda jest już letnia i można korzystać ze wszystkich atrakcji. Polecamy zabrać letnie ubrania.


Pogoda w czerwcu w Side

Średnia temperatura 29 stopni w ciągu dnia i 20 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 26 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 12. Pogoda jest typowo letnia i można korzystać ze wszystkich atrakcji. Należy uważać na promienie słoneczne w godzinach 12-15. Polecamy zabrać tylko letnie ubrania.


Pogoda w Side w lipcu

Średnia temperatura 32 stopnie w ciągu dnia i 20-22 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 29 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 13. Pogoda jest bardzo gorąca i wilgotna. W hotelach trzeba już korzystać z klimatyzacji. Należy uważać na promienie słoneczne w godzinach 12-17. Polecamy zabrać tylko letnie ubrania.


Pogoda w Side w sierpniu

Sierpień to najgorętszy miesiąc

Średnia temperatura 36 stopnie w ciągu dnia i 20-22 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 30 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 10. Pogoda jest bardzo gorąca z gorącym wiatrem, można korzystać ze wszystkich atrakcji. Należy uważać na promienie słoneczne w godzinach 12-17. Polecamy zabrać tylko letnie ubrania.


Pogoda w Side we wrześniu

Średnia temperatura 34 stopnie w ciągu dnia i 20-22 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 28 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 9. Pogoda jest nadal gorąca i można korzystać ze wszystkich atrakcji. Należy uważać na promienie słoneczne w godzinach 12-16. Polecamy zabrać sweter lub bluzę na chłodniejsze wieczory


Pogoda w Side w październiku

Średnia temperatura 24 stopnie w ciągu dnia i 16-18 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 25 stopni czyli tyle co w powietrzu. Dzięki temu po wyjściu z wody nie czujemy zimna.  Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 8.  Pogoda jest letnia i można korzystać ze wszystkich atrakcji. Październik to idealny miesiąc na wakacje dla nielubiących upałów. Idealny miesiąc na zwiedzanie oraz opalanie, kąpiele w morzu i zabawy na plaży. Polecamy zabrać sweter lub bluzę na chłodniejsze wieczory.


Pogoda w Side w listopadzie

To ostatni letni miesiąc i początek jesieni. Średnia temperatura 20 stopni w ciągu dnia i 12-15 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 19 stopni. Idealny miesiąc na zwiedzanie oraz opalanie i zabawy na plaży. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 6.Schyłek lata, może padać deszcz, głównie w nocy. Polecamy zabrać jesienną kurtkę.


Pogoda w Side w grudniu

Średnia temperatura 15 stopni w ciągu dnia i 8-10 w nocy,

Przeciętna temperatura w morzu w Side to 15 stopni. Godzin słonecznych w ciągu dnia jest 6.Rozpoczyna się zima, która przypomina polską wrześniową jesień, a więc czasem złota a czasem deszczowa. Mogą wystąpić częste opady deszczu w ciągu dnia i nocy jak i silne wiatry. Polecamy zabrać cieplejsze ubrania.


Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj