Bezpieczeństwo w Side


Turcja to kraj który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. ze względu na bazę hotelową, piękne widoki i zawsze gwarantowaną pogodę.

Od 2016 roku w Turcji obowiązywał stan wyjątkowy, zniesiono go w 2018 roku. W tej chwili Ministerstwo Spraw zagranicznych odradza podróż tylko do wschodniej Turcji ze względu na działania które są prowadzone w Syrii i Iraku. Choć tu jest niebezpiecznie to już na Riwierze Tureckiej jak najbardziej. Riwiera od Syrii oddalona jest ok1000 km jak i również podobna odległość dzieli ją od Stambułu.

Na chwilę obecną w Side jest bezpiecznie. Wszystkie kurorty turystyczne w Turcji są kwalifikowane jako miejsca bezpieczne. Turcja to kraj gdzie chętnie przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi. Szczególnie dlatego iż jest tu świetna baza hotelowa a także właśnie ze względów bezpieczeństwa. W żadnym z krajów środkowej Azji czy arabskich nie jest tak spokojnie i bezpiecznie jak w Turcji. Sami Turcy są przyjaźni i pomocni, chętnie dzielą się informacjami .

Koronawirus w Side

W dobie pandemii należy również napisać o koronawirusie. W  tej chwili  w Side nie ma wielu zachorowań a hotele będą certyfikowane i w strefie koronawirus free. Obowiązek noszenia maseczek jest w sklepach, na bazarach , komunikacji miejskiej czy miejscach publicznych.  W Side jest kilka szpitali publicznych i prywatnych. Jakość usług świadczonych przez szpitale jest bardzo wysoka. Sprzęt na najwyższym poziomie. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje pobyty w szpitalach do pewnej kwoty więc zawsze warto wykupić ubezpieczenie dodatkowe na wyższą kwotę. W takim ubezpieczeniu również jest zawarty pobyt w razie zachorowania na koronawirusa.


Podziel się tym postem

Zostaw Komentarz

Najnowsze

Subskrybuj