Zbiórka na wycieczkę do Pamukkale z Side będzie w okolicy 2:00 w nocy.

W drodze zatrzymujemy się na śniadanie w zajeździe, do śniadanie herbata jest w cenie.

Prosimy pamiętać aby zabrać ze sobą paszporty dla dzieci, strój kąpielowy, ręcznik, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, wygodne obuwie, aparat i pieniądze. Można zamówić w recepcji hotelowej dzień wcześniej lunch box czyli substytut śniadania. W miesiącach wiosennych, jesiennych i zimowych sugerujemy zabrać sobą lekką kurtkę gdyż w górach w tym okresie jest nieco chłodniej.

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (7).jpgPrzejeżdżamy przez okolicę miasto Denizli, które słynie z produkcji bawełny i nietypowych kogutów. W Pamukkale będziemy ok. godz. 7:30 aby uniknąć tłumów i temperatura w okresie letnim sprzyja w zwiedzaniu. Cały teren Pamukkale, Hierapolis i Basenu Kleopatry znajduję się na świeżym powietrzu. Przechodzimy wzdłuż wapiennych tarasów i łaźni rzymskich z przewodnikiem. Docieramy do antycznego basenu Kleopatry. Tu otrzymujecie czas wolny aby skorzystać z Basenu Kleopatry lub we własnym tempie zwiedzać śnieżnobiałe trawertyny. W tym miejscu znajdują się też restauracje, kawiarnie i toalety. Dla korzystających z basenu zamykane szafki i przebieralnie. Na wapienne tarasy wchodzi się boso, buty można pozostawić przed wejściem lub zapakować w torbę. Na trawertynach może być ślisko więc prosimy o ostrożność. W niektórych miejscach jest tabliczka nie wchodzić jeśli nie dostosujemy się do wytycznych personel zwróci nam uwagę gwizdkiem.

 

Pamukkale Hierapolis wycieczka Turcja (10).jpgPo zakończonym czasie wolnym zaczynacie zwiedzać antyczne miasto Hierapolis. Udacie się to ogromnego starożytnego teatru rzymskiego, przejdziecie obok świątyni Apollona i zejścia do podziemnego świata Hadesu. 

Po obejrzeniu teatru razem z przewodnikiem spacerkiem udacie się na niezwykłą starożytną nekropolię najlepiej zachowaną w Azji, gdzie znajduje się ponad 1000 sarkofagów i kurhanów. Dla chętnych możliwość skorzystania z tutejszych busików i przejazd przez Nekropolię. Koszt ok. 1 Euro

ok. 13:30 zajeżdżamy do restauracji na obiad gdzie formie bufetu będziecie mogli skosztować różnego  rodzaju kebabów, sałatek, zup, przystawek i deserów.

Jezioro Salda Turcja (3).jpgPo obiedzie udamy się nad jezioro Salda (przejazd ok.1,5h) nad którym spędzimy ok. 45min.-1h by móc pochodzić po śnieżnobiałym piasku i popluskać się w turkusowych wodach jeziora. 

Będziemy przejeżdżać przez góry Taurus które oferują niesamowite widoki, zatrzymując się na krótkie postoje by dotrzeć do waszych hoteli w okolicy 22:00-23:00. Z Side do Pamukkale w jedną stronę jest ok. 300 km , są to 4h jazdy +1h przeznaczona na postoje w czasie trasy. Korzystamy z komfortowych i klimatyzowanych autokarów, jeździmy drogami ekspresowymi i szybkiego ruchu. Wycieczka odbywa się wyłącznie w polskich grupach i polskim przewodnikiem. Bez obowiązkowych sklepów i fabryk. U nas w programie tylko zwiedzanie niezwykłych miejsc.

Z Side  do Pamukkale i Jeziora Salda w jedną stronę jest ok. 350 km , są to 5h jazdy +1h przeznaczona na postoje w czasie trasy.


Korzystamy z komfortowych i klimatyzowanych autokarów, jeździmy drogami ekspresowymi i szybkiego ruchu.


Wycieczka odbywa się wyłącznie w polskich grupach i polskim przewodnikiem.


Bez obowiązkowych sklepów i fabryk. U nas w programie tylko zwiedzanie niezwykłych miejsc.


Dzieci mogą kąpać się w basenie Kleopatry tylko pod opieką osoby dorosłej.


W Hierapolis osoby, które mają problem z chodzeniem moga skorzystać z odpłatnych busów, które za 1€ dowożą do teatru, nekropolii czy do parkingu.


Po terenie Pamukkale-Hierapolis można prowadzić wózek dziecięcy.


Wejście na tarasy wapienne bez obuwia.


O kolejności zwiedzania decyduje przewodnik podczas wycieczki.

Galeria zdjęć

5,0

 • Ogólny

  100
 • Transport

  100
 • Nocleg

  100
 • Miejsce Docelowe

  100
review

Monika

Wspaniała wycieczka do Pamukkale. Odbiór punktualnie spod hotelu, świeże, lokalne posiłki, wiele informacji uzyskanych po drodze. Zostaliśmy zaopiekowani od pierwszego dzień dobry aż po do widzenia. Polecam z całego serca. Ogromne podziękowania dla z wspaniałego przewodnika Devrim ❤️

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Aleksandra

Wzięłam udział w wyciecze na Pamukkale i jezioro Salda, duży plus za autokar- nieprzepełniony, z klimatyzacja i darmowym wifi. Przewodnik Devrim, świetnie mówi po polsku, opowiada ciekawie i rzeczowo, do tego cała wycieczka super zorganizowana, z bardzo przystępna cena 😌

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

review

Marlena i Tomek

Gorąco polecamy! Super i profesjionalny konkakt! Podczas wakacji spotkał nas tzw. przypadek losowy- spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem, pomocą ze strony biura Wszystko udało sie zalatwic bardzo sprawnie i mogliśmy bez problemu pojechać na wycieczke do Pamukkale.

 • Ogólny

 • Transport

 • Nocleg

 • Miejsce Docelowe

Napisać Recenzję

 • Ogólny

 • Transport

 • Przewodnik

 • Miejsce Docelowe

Cena za osobę:

dorosły

79€-+

dziecko 4-8 lat

42€-+

dziecko 0-3 lata

0€-+
Razem:0 €
Cena internetowa:0 €
Cena internetowa: od 75 €